Aké obliečky Vám ponúkame

Posteľné obliečky z bavlny sú veľmi príjemné na dotyk, patria k najobľúbenejším druhom. Majú veľmi dobré vlastnosti -  hrejú, dobre sajú, sú mäkké a pružné. Čo nám možno vadí, je to, že sa krčia a je nutné ich žehliť. Perú sa na vyššiu teplotu, čím sa taktiež vylepšujú hygienické vlastnosti.

Krepové obliečky sú taktiež vyrobené z bavlny, avšak zvlnená úprava látky zabraňuje prílišnému krčeniu. Ich hlavnou prednosťou, teda okrem toho že sa nemusia žehliť, sú určite zvýšená hrejivosť, majú dobré izolačné vlastnosti aj savosť. Samozrejme, krepový povrch nie je každému príjemný. Nemali by sa prať pri príliš vysokých teplotách a odstreďovať pri veľkých otáčkach.

Máloktoré posteľné obliečky sú lepšie pre zimné obdobie ako flanelové. Radia sa medzi najlacnejšie luxusné varianty. Vďaka jemným chĺpkom sú hrejivé a mäkké. Vyžadujú žehlenie, ale v porovnaní s klasickou bavlnou sa tak rýchlo nepokrčia.

Viskóza a 90% mikrovlákna - takéto je zloženie tohto druhu obliečok. Má podobné vlastnosti ako bavlna, teda vysoké absorpčné schopnosti a pevné vlákna. Také obliečky sa naozaj hodia pre každého človeka - v lete chladia a v zime pekne zahrejú. Pri mikrovlákne platí rovnako ako pri krepe, že nemusia byť každému príjemné.

Satén je symbolom luxusu a elegancie, ktoré sú pre moderné spálne typické. Každému však jemné a kĺzavé posteľné obliečky nevyhovujú. Studené saténové obliečky, vyrobené z polyesteru, nahradili teraz veľmi populárne saténové obliečky zo 100% bavlny. Takzvaný bavlnený satén nestudení, je príjemný na dotyk a pre svoju jemnosť a hebkosť je stále obľúbenejším a žiadanejším materiálom.